Antifirizli cam suyu

Sitemiz Üzerinden Sadece Toptan Camsuyu siparişi alınmaktadır, Üretim Tesisimiz Kütahya’da olup çevre şehirlerimize (300 km) 1000 adet ve üzeri siparişlerde kendi sevkiat araçlarımızla ücretsiz nakliye hizmetimiz vardır. 300 km üzeri uzaklıktaki siparişlerde nakliye ücretini karşı taraf karşılamak kaydı ile kamyon ve Tır bazlı satışlarımız vardır.

Aşağıdaki Butonlardan Telefon ve Whatsapp ile Bize Ulaşabilirsiniz

Antifirizli cam suyu

Kazasız ve konfor içinde yolculuk yapmak hemen hemen herkesin isteğidir. Konfor ve emniyetli yolculuk yapabilmek için aracın bakımının düzenli olarak yapılması ve sürücünün dikkatli olması şarttır. Antifrizli cam suyu araçların bakımı ve sürücülerin dikkatli olması konusunda etkilidir. Araçların ön ve arka camlarının temizliği için yaz ve kış ayları başta olmak üzere yılın dört mevsiminde oto cam suyu kullanılmalıdır. Yaz aylarında kullanılan cam suyunun ham maddesinin izopropil alkol oluşturmaktadır. Yazın cam suyu nasıl konulur, dörtte bir veya beşte bir oranında suyla karıştırılır aracın ön kaputu açılarak silecek sisteminin su haznesine ilave edilir. Oldukça basit bir işlem olduğundan herkes kolaylıkla yapabilir. Yazın donma gibi bir durum olmadığından camların daha berrak, lekesiz ve tortusuz temizlenmesi dikkate alınır. Fakat kış aylarında durum değişir. Antifrizli cam suyu kışın donmayı engellediği için çok önemlidir.

Silecek sistemleri araçların dış kısmında yer almaktadır. Kışın sert geçen gecelerinde dışarıda bulunan normal sular hemen donmaktadır. Araçların silecek deposuna antifrizli cam suyu konulduğunda donma gerçekleşmez. Antifrizli cam sularının ana maddesi de yine izopropil alkoldür. İzopropil alkole ikiye bir oranında saf su konularak inceltilir, içine boyalı madde ve parfüm konulur. Kış ayları için özel olarak formüle edilen oto cam suları -10 dereceden -45 dereceye kadar suyun donmasını engelleyerek sistemi korumaktadır. Antifirizli cam suyu İstanbul üreticilerin üzerinde etiketi olmayan ve ucuza satılan oto cam sularından şikayetçidirler. Ucuz olduğundan araç sahipleri bu ürünlere yönelmektedir. Oto cam suyunda önemli olan donmayı engelleyerek sistemin bozulmasını ve su deposunun patlamasının önlenmesidir. Fakat ucuz olan antifrizli cam suyu sistemi korumayı değil donmayı bile engellememektedir. Çünkü kar elde etmek için izopropil alkol oranı düşük tutulmaktadır.

Sileceklerin çalış suyu serpip camı silebilmesi için birçok aksamın birlikte çalışması gerekir. Şayet antifrizli cam suyu kullanılarak;

  • Antifrizli suyun içerisinde dolaştığı silindir blok
  • Devir daim pompası
  • Su hortumları
  • Contalar
  • Petekler
  • Su fıskiyeleri
  • Silecekler her çeşit korozyona karşı korunursa camlar harika bir şekilde temizlenir ve görüş alanı açık olur.

Silecek sistemi korunmadığından kazaya davetiye çıkarılır. Bu ifadeyi bazı sürücüler fazla abartı bulabilir. Oysaki kış ayında Antifirizli cam suyu toptan almadığınız için su deponuzda normal su olduğunu düşünün. Gece çok soğuk olduğundan depodaki su donmuş. Sabah işe gitmek için aracınıza bindiniz, silecekler çalışmıyor ve kar yağıyor. Aceleniz olduğundan bu haliyle yola çıkan bir aracın sürücüsü ön cama yağan karı temizleyemeyeceği için kaza yapma ihtimali yüksektir. Oysaki antifrizli cam suyu olsa donma olmayacağından rahatlıkla iş yerinize ulaşım sağlarsınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir