Araç Cam Suyu

Sitemiz Üzerinden Sadece Toptan Camsuyu siparişi alınmaktadır, Üretim Tesisimiz Kütahya’da olup çevre şehirlerimize (300 km) 1000 adet ve üzeri siparişlerde kendi sevkiat araçlarımızla ücretsiz nakliye hizmetimiz vardır. 300 km üzeri uzaklıktaki siparişlerde nakliye ücretini karşı taraf karşılamak kaydı ile kamyon ve Tır bazlı satışlarımız vardır.

Aşağıdaki Butonlardan Telefon ve Whatsapp ile Bize Ulaşabilirsiniz

 

Araç Cam Suyu

Otomobillerin tasarımında kullanılan yüzlerce küçük ama önemli parça bulunmaktadır. Onlarca yıldır üretilen otomobillerin güvenliği ve konforu düşünülerek konulan parçaların her birinin kendi içerisinde bir fonksiyonu bulunmaktadır. Bazı malzemelerde otomobillerdeki parçaların doğru ve kolay şekilde çalışmasını sağlamak için kullanıldığı bilinir. Araç cam suyu da araçların sileceklerinin kolay çalışmasını ve camlarının temizlenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Silecekler genellikle lastik ve benzeri malzemelerden üretilmektedir. Bu malzemeler su kullanılmadan camları temizleyememektedir. Sileceklerin kayganlaşması için gerekli olan cam suyu araçlarda önemsiz görülse de işlevsel bir malzeme olarak öne çıkmaktadır. Oto cam suyu kullanarak araçların ön ve arka camları temizlenebilmekte ve sürüş için gerekli olan görüş sağlanabilmektedir. Araç cam suyu ile birlikte çalışan silecekler araçların sürücülerinin yağış anında önünü görebilmesini sağlamakta ve sorunsuz sürüş için kullanılmaktadır.

Araç cam suyu sahip olduğu özellikler ve kullanıldıkları dönemlere göre farklı seçenekler ile üretilmektedir. Kış ayları araçların camlarının en yoğun olarak temizliğe ihtiyaç duyduğu zamanlardır. Kar ve yağmur yağışlarının fazla olması nedeni ile araçların camları kirlenmekte ve görüş düşmektedir. Bu zamanlara için antifrizli cam suyu kullanılarak pratik şekilde çözüm üretmek mümkündür. Antifriz katkısı bulunan cam suları kışın sert şekilde geçtiği yerlerde suyun donmasını engellemek için kullanılan özel cam sularıdır. Bu katkı maddeleri sayesinde eksi yirmi derecelere kadar donmadan kullanılabilmektedir. Araç cam suyu katkıları ile araçlar sabit haldeyken özel alanında bulunan cam suları donmaz. Ayrıca aracın sürüş anında sileceklerin çalıştırılması durumunda suyun camda donmaması için de önemli olarak görülmektedir. Camı temizlemek için sıkılan suyun donmaması aracın önünü görebilmek için en gerekli hususlardan birisidir. Yaz aylarında ise araç cam suyu kullanılması tavsiye edilen hususlar arasında yer alır. Yazın her ne kadar donma tehlikesi bulunmasa da aracın camlarının iyi şekilde temizlenebilmesi için özel cam suları tercih edilmelidir.

Araç cam suyu özellikle yaz aylarında birçok sürücü tarafından gereksiz olarak görülmektedir. Ancak araçların güvenli şekilde kullanılabilmesi ve araçta sorun oluşmaması için ihmal edilmemesi gereken konular arasında bulunmaktadır. Özellikle lastik malzemeler ile üretilmiş olan sileceklerin zarar görmemesi ve uzun süre kullanılabilmesi için doğru malzeme tercih edilmelidir. Musluk suyunun içerisine katılan alkol ya da deterjan hem aracın su deposuna hem de cam ve sileceğine zara verebilir. Bunun için oto cam suyu toptan fiyatları ile uygun maliyetli ürünler satın alınarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir